Podrobný postup nastavenia Outlook Express | Bardejov internet provider | Optická sieť | WiFi | ProxisNET | Fiber-NET.sk
Fiber-NET.sk
Nastavenie nového poštového účtu:
kliknite na tlačidlo „Nástroje – Kontá – Pridať - Pošta“


Sem napíšte vaše meno a kliknite na tlačidlo „Ďalej“
Na tomto obrázku je ukázané nastavenie poštových serverov.
Túto časť nastavte presne podľa obrázka a pokračujte na tlačitko „Ďalej“.
Vyplňte Názov konta a Heslo podľa Vašej zmluvy
Gratulujem, nastavenie Vášho poštového účtu je úspešne dokončené.
Používanie programu

Pre vytvorenie novej správy kliknite na tlačidlo „Nová správa“
Na tomto obrázku vidíte čo sa kam píše

do položky „Komu:“ sa píše emailová adresa.

do položky „Predmet“ sa píše krátky popis o čom správa pojednáva

Napr.: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať Java scripty povolené
Veľkému bielému oknu sa hovorí „Telo správy“ tu sa píše samotné znenie správy.
(ako papierový list)

Ak máte správu napísanú odošlite ju kliknutím na tlačidlo „Odoslať“


Ak práve nechcete písať žiadnú správu len jednoducho skontrolovať došlú poštu kliknite na tlačidlo ako na obrázku. Program automatický skontroluje Vašu schránku.


Pripojenie súboru k správe.


Ku každej správe je možné pripojiť aj nejaký súbor. Napríklad môžete svojím známim poslať fotografie z dovolenky. Alebo môžete poslať čokoľvek iné. Pozor však na veľkosť súboru. Pretože čím bude príloha väčšia, tým bude celý prenos dlhšie trvať.
Znova postupujte ako na obrázku.
Ak kliknete na ikonu so sponkou otvorí sa Vám ďalšie okno.
Nastavte miesto kde je daný súbor uložený.Označte súbor alebo viac súborov, ktoré chcete pridať a stlačte tlačidlo „Priložiť“
Pre výber všetkých súborov zo zoznamu označte myšou prvý súbor teraz stlačte a pridržte SHIFT a označte posledný súbor z výberu. Ak nechcete poslať všetky súbory, namiesto klávesy SHIFT stlačte CTRL.
Postup odosielania je rovnaký ako bez prílohy.


Užívateľské nastavenia


V záložke „Všeobecné“ sa okrem iného dá nastaviť interval kontroly nových správ. Štandardne je tam 30 min. Ak potrebujete kratší interval, tak si ho nastavte.
Odporúčam Vám nastaviť si Formát odosielanej pošty na Obyčajný text. Čiastočne tým zabránite šíreniu sa vírusov. LEN ČIASTOČNE!!!
Ak sa Vám nechce ručne mazať poštu presunutú do koša nastavte si automatické mazanie správ. Ako na obrázku. Pošta sa automaticky vymaže pri ukončeni programu OutlookExpress
Vytvorte si podpis, ktorý sa bude automaticky pridávať na koniec každej správy. Nezabudnite tuto funkciu zapnúť – zaškrtnite poličko „Pridávať podpisy ku všetkým odchádzajúcim správam“.